Karta informacyjna

a href="http://innochem.pl/wp-content/uploads/2012/06/xpr-5w201.jpg">

Royal Purple XPR (Extreme Racing Performance) został specjalnie opracowany dla potrzeb wieloplatformowych środowisk wyścigowych. XPR jest popularny w wielu sportach, w tym: NASCAR, NHRA, World of Outlaws i Bonneville Salt Flats.

Jest w pełni syntetycznym, wysokowydajnym olejem silnikowym przeznaczonym do silników benzynowych wymagających dużej mocy. Royal Purple XPR zalecany jest do użycia w samochodach terenowych, ze zmodyfikowanymi silnikami oraz biorących udział w wyścigach. Wysoka wytrzymałość filmu olejowego sprawia, że oleje tej grupy wyjątkowo dobrze spisują się np. w samochodach ciężarowych. Oleje Royal Purple z grupy XPRmożna stosować w silnikach samochodów napędzanych tzw. "egzotycznym" paliwem (np. metanolem). Do tego celu nadają się wszystkie klasy lepkości oleju XPR, jednakże szczególnie dwa typy: XPR 5W20 i XPR 10W40zostały opracowane głównie z tą myślą. Obydwa te oleje mają specjalny składnik zapobiegający emulgowaniu paliwa. Zalety oleju:

  • Royal Purple® XPR zapewnia większą ochronę silnika przy uruchamianiu
  • Royal Purple® XPR utrzymuje silnik w czystości
  • Royal Purple® XPR przedłuża żywotność sprzętu
  • Royal Purple® XPR charakteryzuje się zgodnością z konwencjonalnymi olejami mineralnymi i syntetycznymi
  • Royal Purple® XPR gwarantuje brak tworzenie się piany
  • Royal Purple® XPR charakteryzuje się zaawansowaną ochroną antykorozyjną

Oleje Royal Purple z grupy XPR są poza klasyfikacją API i SAE. Są specjalnie sformułowane tak, aby zapewnić możliwie największy wzrost wydajności silnika bez względu na wymagania API/SAE.

Oleje Royal Purple z grupy XPR niezaprzeczalnie przyczyniają się do wygranych wyścigów na torze. Inżynierowie z profesjonalnych stajni wyścigowych potwierdzają wzrost mocy i momentu obrotowego, a przy tym dłuższy czas pracy silnika przy wykorzystaniu oleju Royal Purple XPR. Jednocześnie jednak są bezpieczne do użycia w samochodach przeznaczonych do codziennej, podmiejskiej eksploatacji.

COPYRIGHT 2012. INNOCHEM. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEZONE | Polityka Cookies
?>